Jak wykonać dodatkowe badania w Holandii?

https://www.traditionrolex.com/29

Jesteś obecnie w Holandii i chcesz wykonać badania dodatkowe? Jest to o tyle trudne, że badania w Holandii zleca przede wszystkim lekarz. Nie masz zbyt wielu możliwości, aby zrobić badania na własną rękę. Masz problem podczas wizyty lekarskiej?
Lekarz rodzinny nie chce zlecić Ci dodatkowych badań? Z pomocą przychodzi Polski Lekarz.

  1. Umów się na konsultację za pośrednictwem Polskiego Lekarza

    Jeśli chcemy wykonać badania w Holandii, to jesteśmy zdani na tamtejszego lekarza. W wielu przypadkach, nawet jeśli dobrze móiwsz po niderlandzku, nie będziesz w stanie dokładnie opisać swoich dolegliwości. Z tego powodu lekarz może uznać, że wykonanie badań dodatkowych nie jest uzasadnione.
    Na czym polega nasza pomoc? Podczas konsultacji umówionej za naszym pośrednictwem lekarz zbierze od Ciebie dokładny wywiad. Na jego podstawie przygotuje on dokumentację medyczną w języku polskim, angielskim i niderlandzkim.
    Chcesz umówić się na konsultację? Napisz do nas na Messengerze!

  2. Pobierz (ewentualnie wydrukuj) zaświadczenie od naszego lekarza

    Dokument przygotowany przez naszego lekarza będzie zawierał informacje dotyczące Twojego stanu zdrowia. Na podstawie wnikliwego wywiadu oceni on, jakie badania byłoby dobrze wykonać w Twoim przypadku. Co prawda ostateczna decyzja należy do holenderskiego lekarza, ale zebranie od Ciebie informacji w ojczystym języku i przedstawienie ich w pisemnej formie może mieć decydujący wpływ na jego decyzję.
    Mając odpowiednie zaświadczenie, możesz następnie udać się do przychodni. Aby wykonać badania w Holandii, wizyta u lekarza rodzinnego będzie niezbędna. Na czynnik ludzki nie mamy wpływu, jednakże: verba volant, scripta manent, czyli słowa ulatują, pismo pozostaje. Przy okazji możesz przekonać się, czy Ty i Twój lekarz rodzinny dobrze się porozumiewacie. Zawsze możesz go zmienić.

  3. Przekaż zaświadczenie lekarzowi rodzinnemu podczas wizyty

    Dokument możesz wydrukować i wręczyć w trakcie konsultacji albo przesłać elektronicznie na email przychodni. Warto przed wysyłką ustalić, jaki adres jest właściwy. W Twoim imieniu dokumentację może przesłać także nasz lekarz. Tak samo może skontaktować się z przychodnią w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Ponadto na dokumencie będą widniały dane kontaktowe naszego lekarza.

  4. Udaj się na badania zgodnie z zaleceniami

    Niekiedy dodatkowe badania w Holandii wykonane zostaną już w przychodni. Innym razem trzeba będzie udać się do specjalisty (przyjmują zazwyczaj przy szpitalach). Nie zapomnij także dać znać Polskiemu Lekarzowi, kiedy możesz spodziewać się wyników.

Nagłe zagrożenie zdrowia lub życia?
Dzwoń na pogotowie!
Jedź do szpitala!