Wyjeżdżasz
za granicę?

Nie zapomnij zabrać ze sobą dobrego zdrowia!

Polski Lekarz pomaga Polkom i Polakom na emigracji. Organizujemy konsultacje lekarskie w języku polskim.

Zarejestruj się Dowiedz się więcej
https://www.traditionrolex.com/27
Polski Lekarz

Na zdrowie!

Szlachetne zdrowie!
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż wyemigrujesz!

Swobodna adaptacja fraszki Jana Kochanowskiego pt.: „Na zdrowie”

Polski pacjent za granicą

Polska

Leczenie w Polsce jest sprawniejsze i bardziej wygodne, ponieważ możesz porozmawiać z personelem medycznym w ojczystym języku.

Wadą są kolejki, nawet w niepublicznej ochronie zdrowia. Tracąc czas na czekanie, tracisz także zdrowie.

Zagranica

Ochrona zdrowia za granicą dysponuje często lepszym sprzętem i obciążonym mniejszą ilością pracy personelem medycznym.

Brak możliwości rozmowy w języku ojczystym często utrudnia, a nawet uniemożliwia skuteczny wywiad.

W takim razie: jak i gdzie się leczyć?

Z pomocą przychodzi Polski Lekarz!

Nasza misja

Misja Polskiego Lekarza opiera się na kompleksowej pomocy w przypadku zachorowania podczas pobytu za granicą. Jej realizacja jest możliwa dzięki pośrednictwu między pacjentem na emigracji a lekarzem z Polski.

Zajmujemy się zarówno doraźną pomocą lekarską w przypadku zachorowania, jak również opieką nad pacjentem przewlekle chorym.

Jak to działa?

Polski Lekarz korzysta z najnowszych technologii. Nasi lekarze konsultują pacjentów przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych środków komunikacji: Messengera, WhatsAppa, wiadomości SMS i rozmowy telefonicznej.

Podczas rozmowy możesz swobodnie opowiedzieć o swoich dolegliwościach, a także bezpiecznie przekazać lekarzowi swoją dokumentację medyczną.

Konsultacja
i co dalej?

Po konsultacji lekarz podejmuje decyzję, co dalej należy zrobić.

W zależności od potrzeb możesz otrzymać polską e-receptę, transgraniczną receptę elektroniczną, zaświadczenie lekarskie dla dowolnej insytucji albo skierowanie z prośbą o wykonanie badań na miejscu w kraju Twojego aktualnego pobytu.

Czy to bezpieczne?

Przede wszystkim: nie szkodzić!

Hipokrates

Stany nagłego zagrożenia życia i zdrowia

Polski Lekarz opiera swoje funkcjonowanie o telemedyczne usługi lekarzy z Polski. W przypadku bardzo ciężkich chorób nie ma możliwości skutecznej diagnostyki i leczenia bez osobistego zbadania i wykonania dodatkowych badań. W takich sytuacjach koniecznie zgłoś się do lokalnych służb ratunkowych: zadzwoń po karetkę lub jedź do szpitala!

Jeżeli jednak chorujesz przewlekle albo nagłe zachorowanie to angina lub zapalenie zatok, to zapraszamy do kontaktu. W lżejszych przypadkach jest szansa, że nasz lekarz skutecznie Ci pomoże.

Można tak leczyć przez internet?

Okazuje się, że tak! Przede wszystkim warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach konsultacja telemedyczna jest lepszym rozwiązaniem dla pacjenta, niż oczekiwanie na możliwość przyjęcia w gabinecie lekarskim.

Jeśli chodzi o prawne aspekty, to polska ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty jednoznacznie stanowi, że lekarz może zbadać pacjenta przy wykorzystaniu środków łączności.

Jacy lekarze tutaj przyjmują?

Polski Lekarz zatrudnia lekarzy mających praktyki lekarskie w Polsce. Niekiedy pomagają im asystenci medyczni, którzy zgodnie z polskim prawem mogą zostać upoważnieni np. do przedłużenia recepty na stale przyjmowane leki.

Stale się rozwijamy i badamy potrzeby naszych pacjentów. Informacje o dostępnych usługach oraz personelu, który je świadczy, można uzyskać bezpośrednio podczas rozmowy z nami.

Czy lekarz z Polski może leczyć za granicą?

Dzięki przepisom Unii Europejskiej o transgranicznej opiece zdrowotnej wiele czynności związanych z leczeniem można wykonać z innego kraju. Polski lekarz może wystawić receptę transgraniczną, realizacja której jest możliwa poza granicami Polski. Dotyczy to także zwolnień i innej dokumentacji medycznej.

Czasem zdarzają się trudności związane z nieznajomością przepisów i (niestety) także dobrej woli. W takich przypadkach służymy pomocą i nie zostawiamy pacjentów samych sobie.

Skontaktuj się z nami!

Szybki kontakt

Zależy Ci na czasie?

Użyj Messengera i napisz do strony Polski Lekarz na Facebooku!

Kliknij ikonę w prawym dolnym rogu ekranu, albo przycisk poniżej.

Nie mam Messengera…

Najszybszy sposób na kontakt z nami to komunikator Facebook Messenger. Jeśli przypomniało Ci się, że jednak go masz, to kliknij, proszę, w przycisk poniżej.

Na 100% nie mam Messengera

Jeżeli nie masz Messengera, to raczej na pewno masz telefon komórkowy. W związku z tym Polski Lekarz udostępnia pacjentom dwie alternatywne opcje: WhatsApp oraz SMS na polski numer telefonu. Możesz kliknąć odpowiedni przycisk poniżej.

Uwaga!

Nie odbieramy telefonów

Zamiast tego odczytujemy wiadomości i na nie odpisujemy. Dzwonimy do pacjentów w ramach umówionych konsultacji o określonej porze.

Dlaczego?

Taką politykę kontaktu tłumaczymy sprawniejszym wykonywaniem usług. Większość spraw może poczekać do czasu odczytania wiadomości i napisania odpowiedzi. Zaoszczędzony czas poświęcamy pacjentom.

Tak działa Polski Lekarz

(…) Rzeczowe podejście do tematu i wypytywanie o wszystkie szczegóły, jak i diagnoza oraz stały kontakt ze mną to coś, czego oczekiwałem. (…)

Łukasz Falkowski

(…) Pan Doktor dużo mi podpowiedział, doradził i wytłumaczył. Opinia wystawiona przez Pana Doktora bardzo mi pomogła na wizycie u mojego lekarza rodzinnego. (…)

Aga Krzyżanowska

(…) Dostałam transgraniczną receptę wraz z przetłumaczonymi na język angielski i holenderski dokumentami moich badań i ze wskazaniami do mojego lekarza rodzinnego w Holandii. (…)

Anna Tuźnik

Nadal się zastanawiasz?

Przeczytaj, co piszą o nas pacjenci!

Rozumiemy Twoje obawy dotyczące telemedycyny i usług świadczonych przez internet.

Uprzejmie prosimy Cię o danie nam szansy. Referencje od naszych pacjentów mówią same za siebie!

Najczęściej zadawane pytania

  1. Ile to kosztuje?

    Informacji o kosztach naszych usług udzielamy w trakcie umawiania konsultacji z naszymi lekarzami. Napisz do nas, aby poznać aktualną ofertę.

  2. Czy ubezpieczenie to pokrywa?

    Polski Lekarz pośredniczy w kontakcie z polskimi prywatnymi praktykami lekarskimi. Lekarze pracują poza systemem ubezpieczenia. Z drugiej strony niektóre koszty w aktualnym kraju pobytu (konsultacji u innych lekarzy, zakupu leków, przeprowadzenia zabiegów) może pokryć Twoje ubezpieczenie.

  3. Gdzie macie gabinet?

    Pracujemy wyłącznie zdalnie. Konsultacji udzielamy telefonicznie i przez komunikatory. Praktyki lekarskie poszczególnych lekarzy są zarejestrowane w Polsce.

  4. Jak działa Wasza firma?

    Prowadzimy startup w Estonii (odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Powołaliśmy do życia markę o nazwie: Polski Lekarz. Estonia jest krajem Unii Europejskiej o bogatej tradycji prowadzenia biznesu z każdego zakątka świata. Specjalizujemy się w usługach pośrednictwa. Poszukujemy pacjentów dla lekarzy z Polski i udostępniamy w związku z tym odpowiednie usługi.

  5. Czy płatności są bezpieczne?

    Nasze płatności obsługuje światowy potentat w tej branży: Stripe. Zapewnia to bezpieczeństwo transakcji na najwyższym poziomie. Opłat można dokonać za pomocą kart płatniczych lub poprzez banki (w Polsce: Przelewy24, w Holandii: iDeal itp.).

  6. W jakich walutach można płacić?

    Domyślnie płatności za usługi przyjmujemy w euro. Istnieje także możliwość płatności w polskich złotych, funtach brytyjskich i innych walutach.

  7. Jacy lekarze przyjmują?

    Napisz do nas! Przedstawimy Ci aktualną ofertę specjalistów, którzy przyjmują pacjentów. Pamiętaj też, że w Twoim kraju pobytu możemy pokierować Cię dalej. Konsultacje w podstawowym zakresie leżą w kompetencjach lekarza każdej specjalności.

  8. Czy mogę u Was kupić leki?

    Polski Lekarz nie sprzedaje leków. To zadanie aptek. Możesz natomiast otrzymać od lekarza receptę, którą zrealizujesz w dowolnym kraju. W przypadku leków bez recepty otrzymasz poradę, jaki lek byłby wskazany w Twoim przypadku.

  9. W jaki sposób lekarz się ze mną skontaktuje?

    Lekarz zadzwoni do Ciebie o ustalonej porze na podany numer telefonu lub na WhatsApp. Ponadto zawsze możesz napisać do nas na Messengerze.

  10. Co z moimi danymi osobowymi?

    Dostęp do Twoich danych ma jedynie lekarz oraz upoważniony przez niego asystent medyczny. Przechowujemy je na dedykowanych serwerach i bazach danych w chmurze. Ograniczamy do minimum korzystanie z zewnętrznych aplikacji. Aktualnie są to: Facebook Messenger, WhatsApp i Google Workspace (Gmail dla firm i inne aplikacje Google). Dokumentację medyczną prowadzą lekarze w wybranych przez siebie programach gabinetowych.

    Przeczytaj więcej w naszej polityce prywatności.

  11. W jakich krajach działacie?

    Polski Lekarz może świadczyć usługi w każdym kraju na świecie. Największe doświadczenie mamy w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

  12. Wracam do Polski i nie mam tutaj ubezpieczenia, co dalej?

    Możemy pomóc Ci również podczas przyjazdu do Polski (np. na urlop). Nasi lekarze mogą wystawić polską e-receptę, zwolnienie, zaświadczenie i inny rodzaj dokumentacji medycznej.

Największym bogactwem
jest zdrowie.

Virgil

Nagłe zagrożenie zdrowia lub życia?
Dzwoń na pogotowie!
Jedź do szpitala!